BODRUM RENT A CAR

Blue Rent a Car Bodrum

Gümüşlük Oto Kiralama

  • Gümüşlük Her türlü benzinli ve dizel araç kiralama hizmetlerimiz mevcuttur.
  • Araç kiralama da en ekonomik ve çok ucuz seçeneklerimiz olduğu gibi, şöförlü, Şöförsüz olarak VIP araç kiralama, Minibüs Kiralama hizmeti de vermekteyiz.
  • Şoförlü veya şoförsüz kiralık otomobil taleplerinizi bize iletebilirsiniz.
  • Tüm kiralık araçlarımız yeni ve servis bakımlıdır.
  • Gümüşlük Ekonomik araba, araç, oto, VIP araç, VIP Minibüs, kiralamak istiyorsanız. Doğru yerdesiniz.
  • Bodrum Gümüşlük de herhangi bir otelde, ihtiyacınız olar araç ücretsiz olarak teslim edilir ;
  • Bodrum Gümüşlük de Ekonomik Lüx Araba, Oto, Araç, VIP Oto Minibüs Vasıta seçeneklerimiz sizi bekliyor.
  • Sadece rezervasyon yaptırmanız yeterli olacaktır.
  • 7/24 ofisimizi arayabilir, rezervasyon yaptırabilirsiniz.


 

GÜMÜŞLÜK BİR HAYAL

Ayaklarımda sabolarım, dizlerime bile ulaşmayan bir denizde yürüyorum. Karşımda küçük bir ada, erken yirmili yaşlarımdan birinde olmalıyım. Gümüşlük bir hayal. Gittim mi Gümüşlük'e ben? Taşların üzerinde, suların içinde yürüdüğümü hatırlıyorum.

Hatta şöyle bir fotoğrafı da: Başımda Bodrum'dan alınmış bir boyacı şapkası, üzerimde kırmızı bir etek, eteği baldırlarıma kadar çekmişim; oysa, su sadece ayak bileklerimde; zamansız çevikliğime, nedensiz kaygılarıma gülüyorum.

Peki ya eteğin üzerinde ne var, bakın işte onu hatırlayamıyorum. Böyle bir fotoğrafın tanıklığı olduğu müddetçe Gümüşlük hayali bir gerçek ya da buna gebe. Yola çıktığım yerlerden çok, varacağım yerlerin heyecanına kapılmışlığıma bakılırsa, şu karşı ada ve onun silueti mesela, bu hakikaten benim.

Yıllar sonra o halde üstüne üstüne yürüdüğüm adanın Tavşan Adası olduğunu öğreniyorum, rengârenk bir turizm broşüründen. Geride kalmış ilk gençliğim gibi o da uzak ve yabancı geliyor bana.

Oysa o gün Tavşan Adası'na doğru yapılan yürüyüşte gençliğim ve diğer hayallerle birlikte, gençlik masallarını da sürüklemiştim peşim sıra. Öyle ki Gümüşlük macerası adaya doğru yapılan yürüyüşün adresi olup çıkıvermişti bir anda.

O günkü sıcaklık ve arkadaşlar şimdi neredeler? Peki, ya o yerden arşa kadar yükselen buharla birlikte yaşanılan keyif? Ne zaman gittim Gümüşlük'e ben? Genç, çok genç. Hiçbir nasihati tutmayacak kadar sağlam, nasihat verme budalalığına düşmeyecek kadar zinde bir yaşta. Şimdiyse, bakın şöyle: Gümüşlük'e gidersen Tavşan Adası'na uğramadan gelme.

Zira Gümüşlük, nadir değerler ve nefis coğrafya parçalarının tümünde olduğu gibi, içerden dışarıya değil de dışardan içeriye doğru bakıldığında anlam bulacak diyarlardan biridir şu yeryüzünde. Tavşan Adası size bu bakışı, böyle bir açıyı armağan edecektir. Gümüşlük'ü adabıyla açık denizden koruyan bir adadır burası.

'Tavşan Ada adabı' hiç de yanlış bir tanımlama değildir burada; çünkü bu ada, ada olarak ya da bir engel biçiminde hissettirmez varlığını; onun hissettirdiği, kendinden sonraki ufuktur, sonsuzluktur o kadar... Gümüşlük'e mağrur bir selam çakarken sanki şöyle der üzerinde gezinip duranlara: "Ey fani! Bana uğramadan sakın ha açılma!" Sahi ya, gittim mi ben hiç Gümüşlük'e? Dizboyu suda yürüyerek varacaksın Tavşan Adası'na.

Dönüp baktığında önce uzak geçmişi göreceksin. Günümüzdeki haliyle bir sit alanı haline gelmiş bu diyarda orijinal bir Karia şehri olan Mindos'un ev dumanlarını seçeceksin Gümüşlük'ün semalarına karışan. MÖ 4. yüzyıldaki Kral Mausolos biraz asabi gelebilir o dumanlar içersinde, ama bugün gördüğün sular altında ruhları saklayan Gümüşlük onun eseridir, bilesin; onun inadı ve hayalgücünün yaratıcılığı bu tarihte gizlidir ve yazar Latife Tekin ile birkaçı dışında, bugüne kadar onun kadar cesur pek kimse çıkmamıştır bu topraklarda bir şeyler yapmak adına, bu topraklar için!

Tavşan Adası ve geçmişte gezinirken ve hazır sırası gelmişken Gümüşlük Akademisi'ne de buradan selam edelim! Tabii ufuklara da... Gerçekten, gittim mi ben hiç Gümüşlük'ün oralara? Ne diyorduk, dizboyu su... Dizboyu suda yürüyorsunuz. Ardınızda Gümüşlük, 20 dakika uzakta bıraktığınız Bodrum.

Bodrum'dan geliş yolunda, tam Gümüşlük'e gelmişken ve daha sahile inmemişken, hani Peksimet Boğazı'nı hemen geçtiğiniz bir yer vardı ya, geçmişte bir zaman, orayı geçer geçmez yeldeğirmenlerinin olduğu tepeyi aştığınızda, hani o manzara vardı ya, geçmiş ama hangi geçmiş, hani dünya bir maviydi, bir yeşil, bir beyazdı ya, hani mavi, beyaz ve yeşil birbirinin içine girmiş coşmuştu ya şu bizim kavanoz dipli dünya, işte orada narenciye bahçeleri vardı, vardı ya...

Renkler gibi kokular da birbirine karışmıştı o zaman, ardınızda, ardınızda bıraktığınız anılarınızda, Bodrum - Gümüşlük yolunda... Sonra Gümüşlük'e geldiniz. Su o kadar berraktı ki, altındaki tarih dizlerinizin önüne serilmiş bekliyordu sizi.

Çok gençtiniz. Lacivert sabolarınızı çıkartmaya yeltenmediniz. Eteğinizi sıyırdınız da sıyırdınız, sonra suyun içine doğru yürümeye başladınız. "Şu adaya yürüyeceğim," dediniz. "Gümüşlük'e bir de karşıdan bakacağım." Baktınız değil mi? Gördüğünüz şimdiye bakan bir geçmişti.

Dizboyu suda yürürken, Tavşan Adası'na doğru, birçok duvar ve antik dalgakıranı saklayan bu sularda ufka doğru, yaz rüzgarının geldiği kuzeybatıya doğru çevirin yüzünüzü. Gözlerinizi yumun şimdi. O kırmızı etekli halinizle, terütaze, taş sektirmece oyunu oynar gibi ortasından dalıp geçtiğiniz Gümüşlük, işte orada...

KAYNAK : SKYLİFE 2002 | MÜGE İPLİKÇİ, ÖYKÜ YAZARI

BİZE SORMADAN ARAÇ KİRALAMAYIN. 7/24

Şirketimiz Sizin İçin ; Model Araçlarla En İyi Servis Ve Fiyat Garantisini Taahhüt Etmektedir.
BİZE SORMADAN ARAÇ KİRALAMAYIN. 7/24
Ofis Tel: 0252 316 70 60
GSM: 0532 631 73 89
E-mail: info@bodrumrentacar.org
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
3.şahıs sigortası,Cam ve far kırılmaları,Hırsızlık sigortası,2.sürücü, , Sınırız kilometre,Havalimanı otopark giderleri,24 saat yol yardım,Ücretsiz her noktaya araç teslim,KDV %18

7 / 24 ARAÇ KİRALAMA

TEL  +90 252 316 70 60

FAX  +90 252 313 81 50

GSM +90 532 631 73 89

BLUE RENT A CAR BODRUM

Şirketimizin başlıca hizmet kolları; şoförlü - şoförsüz minibüs, üst sınıf binek araç kiralama,VIP hizmetleridir. Araç Kiralama hizmeti kapsamında, şoförlü ya da şoförsüz, binek araç, lüks arazi araçları ve vip minibüsler kişi ya da kuruluşlara kiralanmaktadır.

Araç Kiralama hizmetinin detayında, kiralanacak aracın havaalanı ya da otel gibi istenilen noktaya teslimi edilmesi veya istenilen noktadan teslim alınması, aracı tanıyan profesyonel şoför tahsis edilebilmesi, kiralayacağınız aracın periyodik bakımları yapılmış ve temiz olarak hazır edilmeleri bulunmaktadır.

BODRUM RENT A CAR

Bodrum Blue Rent a Car ; Özellikle Bodrum ve çevresinde hizmet veren,  binek araçlar ve vip minibüs'ten oluşan araç filosuna sahip, 6. yılını doldurmuş bir araç kiralama şirkettir.

Bodrum , Airport Car Hire, Bodrum Airport Car Rental, Bodrum Airport , Bodrum Rent A Car,Car Hire Bodrum Airport, Car Rental Bodrum Airport, Bodrum guide, Dalaman Airport, İzmir Airport, Dalaman Car Rental, Didim Car Rental, Kusadasi Car Rental, Bodrum Car Rental, Bodrum oto kiralama, oto kiralama Bodrum, Bodrumda oto kirala, bodrum oto, araç kiralama bodrum, bodrum araç kiralama

EKONOMİK ARAÇ KİRALAMA

BODRUM YARIMADASI BİR (1) HAFTALIK MİNİBÜS KİRALAMA FİYATLARI

HYUNDAI STAREX
Dizel Çift Klimalı
9 Kişi 595 TL
HYUNDAI STAREX
Dizel, Otomatik Çift Klimalı
9 Kişi 700 TL
MERCEDES VITO
Dizel Çift Klimalı
9 Kişi 1050TL
MERCEDES VIANO
Dizel, Çift Klimalı
9 Kişi 1225 TL
MERCEDES VIANO
Dizel, Otomatik Çift Klimalı
9 Kişi 1400 TL

Bodrum Oto Kiralama, Şöförlü VIP araç kiralama, VIP araç kiralama , Şöförlü Minübüs Kiralama , Minibüs Kiralama, Havalimanı araç kiralama,

Araç Kilama Fiyatları - Bodrum Araba Kiralama - Bodrum Ekonomik Araç Kiralama - Bodrum Hava Limanı Araç Kiralama - Bodrum Minibüs Kiralama - Bodrum Otellere Ücretsiz Araç Teslimi - Bodrum Rent a Car - Bodrum Şöförlü Minibüs Kiralama - Bodrum Şöförlü VIP Araç Kiralama - Bodrum VIP Araç

Blue Rent a Car ; Otomatik Araçlar